Dziś jest sobota, 24.08.2019, imieniny Bartłomieja, Malwiny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Ośrodek Sportu i Rekreacji » Aktualności » Mobilna Akademia Młodych Orłów odwiedziła Malanów

Mobilna Akademia Młodych Orłów odwiedziła Malanów

Mobilna Akademia Młodych Orłów odwiedziła Malanów

10 kwietnia na obiektach OSiR w Malanowie przy ul. Parkowej odbyło się kolejne ( 5 w Wielkopolsce) szkolenie dla trenerów i nauczycieli w-f w ramach Mobilnej Akademii Młodych Orłów.
Organizatorem Mobilnej Akademii Młodych Orłów jest Polski Związek Piłki Nożnej. Szkolenie ma na celu podniesienie świadomości oraz jakości piłkarskiej edukacji. Na każde województwo powołane są zespoły trenerskie, które będą nie tylko identyfikowały lokalne talenty, ale też służyły kształceniu trenerów.

Szkolenie rozpoczęło się od wykładu teoretycznego, podczas którego trenerzy Błażej Czyżewski i Jakub Wojtkowiak przedstawili najważniejsze kwestie związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży oraz budową treningu. Następnie na boisku piłkarskim dla wyselekcjonowanych wcześniej zawodników z kategorii Orlik i Młodzik odbył się trening pokazowy i gra selekcyjna. W zajęciach czynnie uczestniczyli trenerzy klubów z terenu powiatu tureckiego, nauczyciele oraz przybyli rodzice, z którymi przedstawiciele PZPN na bieżąco omawiali grę młodych piłkarzy. Warto dodać, że najbardziej uzdolnieni zawodnicy zostaną objęci programem, w którym będą monitorowane ich postępy, a najbardziej uzdolnieni rekomendowani będą do udziału w Zimowej oraz Letniej Akademii Młodych Orłów.

Akademia ma dotrzeć do wszystkich powiatów w Polsce minimum dwa razy w roku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Edukacja opiera się na dwóch filarach:

I FILAR:

- Prawidłowe utrzymanie procesu szkolenia dzieci i młodzieży (chłopców i dziewcząt) w Polsce: AMO (6-11), wojewódzkie związki piłki nożnej (13-15), Młodzieżowe Reprezentacje Polski (15-18)
- Regularne szkolenie udoskonalające zawodników reprezentacji wojewódzkich i przyszłych zawodników reprezentacji Polski
-Obserwacja i dalsza selekcja zawodników do Reprezentacji Młodzieżowych
- Praca wychowawcza- pokazanie drogi jak zostać profesjonalnym zawodnikiem
- Systematyczne uaktualnianie bazy reprezentantów województw oraz Polski

II FILAR:

- Systematyczne dokształcanie trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą
- Edukacja trenerów klubowych oraz nauczycieli szkolnych
- JEDNOLITY PROGRAM SZKOLENIA - wyznaczanie kierunku szkolenia - podniesienie jakości poprzez realizację programu

 

ŁJ


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności